Buduj silné kořeny

O mně

Jmenuji se Simona Schánilcová a jsem pyšná a milující manželka a maminka kluků Samuelka a Sebastianka, kteří mě přivedli na cestu za celostním zdravím.

Můj příběh začíná na úplně opačné straně, než kterou jsem se teď vydala. Přes deset let jsem pracovala v lékárně a pozorovala, jak lidé řeší sekundární prevenci pomocí velkého množství léků. Díky této skutečnosti jsem začala řešit, jak by to šlo jinak a dala se na studium nutriční terapie v Praze. Tehdy jsem si uvědomila obrovský léčivý potenciál stravy. Jaký má vliv na náš organismus a na to, jak se cítíme.

Věděla jsem ale, že dobré jídlo není vše, co pro celkovou pohodu a šťastný život potřebujeme. Institut funkční medicíny a výživy v Praze mi dal ten komplexní obraz o zdraví, který jsem celou dobu hledala a za to jim jsem opravdu moc vděčná. Takovéto propojení nejen tělo, ale záleží i na mysli a duši. Protože právě většina nemocí začíná z chronického stresu a odpojení toho fyzického těla, ke kterému nás nutí dnešní rychlý svět. Díky moudré změně stravy, myšlení, ale i správně zvoleným návykům se člověk může přehoupnout na druhou stranu řeky, kde vítězí zdraví nad nemocí.

Zaměřuji se s klienty na prevenci či kompenzaci již vzniklé nerovnováhy pomocí celostního přístupu a laskavé péče.

Další velkou školou mého života a propojení západní a východní medicíny je Škola klinické naturopatie, kde jsem absolvovala mnoho seminářů. Volné chvíle na mateřské dovolené jsem trávila poslechem odborných podcastů a hlavně četbou specializovaných knih, které mi pomáhají v sestavování komplexního personalizovaného plánu pro klienty. Neustále se vzdělávám v oblasti výživy, prevence a celostního přístupu ke zdraví.

Svou práci miluji a žiji ji každý den, jak ve svém soukromém životě, kde se starám o zdraví své rodiny, tak i v pracovním životě, kde bych chtěla pomoci lidem žít zdravější a šťastnější život. Pro klienty chci být přesně takovým průvodcem, jakého bych chtěla vyhledat já sama, kdybych byla na druhé straně. Poskytnout individuální rady, odpovědět na otázky a pomoci překonat překážky, které se mohou na cestě za zdravějším já objevit.

Mé hodnoty:

  • komplexnost, individualita, kvalita
  • sebevzdělání, seberozvoj a praxe
  • precizní znalosti, autentické výsledky
  • láska k oboru
  • odbornost a důslednost
  • umění říct ne (-umím, -vím, -můžu)
  • empatie, lidskost, upřímnost
  • respekt a pokora, ale současně odvaha stát si za svými názory
  • jasná filozofie, kterou sama 100 % žiji a reprezentuji

Mé vzdělání:

Všechna onemocnění začínají ve střevech (Hippokrates)

Ukažte svému zdraví, že za to stojí a ozvěte se mi ještě dnes:

klinika@nutrisimi.cz

+420 728 505 176


Kontaktní formulář – rychlý kontakt

Nebo mi nechte svůj kontakt a já se ozvu zpátky:

Přečíst článek